V polovici apríla sa bitcoin obchodoval za bezmála 65 tisíc dolárov, čo bola historicky najvyššia cenová úroveň, na ktorú sa hodnota najstaršej a najpopulárnejšej kryptomeny vyšplhala. Od tej doby sme mohli byť svedkami prakticky nepretržitého zostupu. Ten bol najprv mierny, keďže bitcoin bolo možné stále kúpiť za približne 60 tisíc dolárov.

Väčší prepad sa dostavil v polovici uplynulého týždňa, kedy cena bitcoinu klesla pod 53 tisíc dolárov a ďalší dramatický pád prišiel v piatok. Bitcoin tak v jednej chvíli spadol pod hranicu 48 tisíc dolárov. Za túto cenu sa obchodoval naposledy začiatkom tohto marca. Počas víkendu síce došlo k rastu nad 50 tisíc dolárov, no v nedeľu sa bitcoin opäť ponoril pod zmienenú psychologickú hranicu.

Podobný vývoj zaznamenala aj alternatívne digimena ethereum, ktorá svoj historický rekord (cez 2600 dolárov) vytvorila až vo štvrtok. Počas víkendu cena klesla, aby následne vzrástla a potom sa opäť vydala nadol. V noci z nedele na pondelok ethereum bojoval o hranicu 2300 dolárov.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno