Sen Applu o tom, že začne vyrábať samoriadené vozidlo, siaha do roku 2014. Vtedy vznikol Projekt Titan, ktorý mal práve tento cieľ. Lenže úsilie viedlo ku striedavým úspechom a projekt sa vyvíjal bez väčších viditeľných výsledkov. Teraz sa však Apple podľa agentúry Reuters chce vrátiť vo veľkom štýle a do štyroch rokov na trh uviesť autonómne vozidlo.

Samoriadiaci automobil má byť dostupný pre bežných spotrebiteľov, čím sa má diametrálne líšiť od konceptov svojich konkurentov, ako je napríklad spoločnosť Alphabet, ktorá vlastní Google. Alphabet sa chce sústrediť na vývoj robotickej taxislužby, zatiaľ čo Apple chce, aby si jeho vozidlá kupovali domácnosti priamo domov.

Súčasťou tejto stratégie je aj vývoj nového typu batérie, ktorá by mohla byť podstatne lacnejšie a súčasne by zvýšila dojazd vozidla. Agentúru Reuters o tom informovala osoba, ktorá sa v blízkosti vývoja batérie pohybovala. Apple odmietol informácie komentovať, odborníci sú ale presvedčení, že ak má byť niekto schopný také auto vyvinúť, potom to je práve Apple.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno