Larsen a Garlinghouse mali podľa Komisie pre cenné papiere ponúkať digitálne aktíva bez registrácie v hodnote asi 1,3 miliardy dolárov. Lenže obaja zakladatelia spoločnosti Ripple a rovnomennej kryptomeny obvinenia odmietajú. „Je to šokujúce. Je to útok na celé kryptomenové odvetvie a americkú inováciu, „uviedol Garlinghouse pre magazín Fortune.
Podľa neho nemožno Ripple považovať za investičné aktívum, ale menu. Tým pádom sa na ňu nevzťahujú povinnosti ako napríklad na cenné papiere. „Ministerstvo spravodlivosti a príslušný úrad ministerstva financií už v roku 2015 povedali, že Ripple je virtuálna mena. Žiadna ďalšia krajina nezatriedila Ripple ako cenný papier, „dodal Garlinghouse.
Komisia pre cenné papiere ale trvá na tom, že Ripple je investičné aktívum a malo tak byť registrované, než ho Ripple Labs začala ponúkať na obchodovanie. Trhová kapitalizácia Ripple presahuje 20 miliárd dolárov a momentálne je treťou najväčšou kryptomenou sveta. Jej počiatky spadajú do roku 2012. Ripple v reakcii na stanovisko Komisie stratil počas jediného dňa takmer 16 percent svojej hodnoty.