Americké akcie oslabili, k čomu prispel nepriaznivý výhľad niektorých spoločností

Náladu na trhu ovplyvnili nepriaznivé vyhliadky niektorých spoločností, napríklad poskytovateľa platobných služieb PayPal Holdings. Index Dow Jones dnes stratil 0,17 % a obchodovanie ukončil na úrovni 33 561,81 bodu. Širší index S&P 500 klesol o 0,46 % na 4 119,17 bodu a index Nasdaq Composite o 0,63 % na 12 179,55 bodu.

Akcie spoločnosti PayPal Holdings klesli o takmer 13 %, keďže spoločnosť zhoršila výhľad svojich marží.

Akcie oslabili

Akcie spoločnosti PayPal Holdings klesli o takmer 13 %, keďže spoločnosť zhoršila výhľad svojich marží. Akcie výrobcu čipov Skyworks Solutions oslabili o viac ako päť percent, keďže jej zisk a tržby v druhom štvrťroku nenaplnili očakávania analytikov.

„Firemné výsledky vo všeobecnosti prekonávajú očakávania, ale výsledková sezóna je vždy volatilná a dnes sme zaznamenali niekoľko slabších výsledkov. To trochu zaťažuje trh,“ povedal podľa agentúry Reuters analytik Tim Ghriskey zo spoločnosti Ingalls & Snyder.

Rozhodujúca je inflácia

Investori teraz čakajú na správu o inflácii v Spojených štátoch, ktorá by im mohla poskytnúť lepšiu predstavu o budúcej menovej politike amerického Federálneho rezervného systému (Fed). Pozornosť investorov sa upriamuje aj na rokovania o zvýšení dlhového stropu americkej vlády.

Na devízovom trhu sa dnes americký dolár voči euru mierne zhodnotil. Okolo 22:00 SEČ jednotná európska mena stratila približne 0,4 % na 1,0960 USD.

Podľa očakávaní Fed minulý týždeň zvýšil kľúčovú úrokovú sadzbu o štvrť percentuálneho bodu do pásma päť až 5,25 %. Centrálna banka sa sprísnením menovej politiky snaží dostať pod kontrolu infláciu.

Zdroj: Česká tisková kancelária

3 KOMENTÁŘE

  1. […] Americké ministerstvo poľnohospodárstva odhaduje, že Čína v hospodárskom roku 2023 – 2024 dovezie ďalších 12 miliónov ton pšenice, keďže v dôsledku škôd je veľká časť poslednej úrody vhodná len na kŕmenie zvierat. Silné dažde v najväčšom čínskom pestovateľskom regióne Henan ovplyvnili kvalitu a zvýšili ceny tohto na bielkoviny bohatého obilia, ktoré sa používa na výrobu chleba a rezancov. To by malo prospieť pestovateľom a prepravcom pšenice na celom svete, ale mohlo by to poškodiť dopyt po iných kŕmnych zmesiach, keďže sa viac pšenice začne používať pre hospodárske zvieratá. […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno