V tomto dieli našej série o brokerských weboch si pozrieme internetové stránky brokera Markets.com. Budeme hodnotiť prehľadnosť webových stránok, kvalitu ponúkaného spravodajstva a úroveň služieb, ktoré web ponúka.

Prehľadnosť webu

Na prvý pohľad pôsobí domáca stránka webu Markets.com pomerne solídne. Umiestnenie veľkej reklamy na hornej časti strany ale nie je úplne šťastné. Horná navigačná lišta je spracovaná trochu neprehľadne, u niektorých položiek vyjde po nabehnutí kurzora ďalšie menu, u niektorých nie. To pôsobí mätúcim dojmom. Poslednou dôležitou položkou je prehľad cien základných inštrumentov.

Spravodajstvo

Web má na navigačnej lište položku správy a analýzy, v tejto položke sú však len tri správy, z ktorých najnovšia je z 8.1. 2017, čo je pre vysokofrekvenčné obchodovanie absolútne k ničomu. Zastarané informácie sú ďaleko horšie ako žiadne informácie, pokiaľ má brokerský web spravodajstvo, musí ho robiť poriadne, inak tým ohrozuje obchody svojich klientov. Vedľa starého spravodajstva je k dispozícii funkčný ekonomický kalendár.

 

Služby

Internetová stránka Markets.com ponúka možnosť obchodovať so všetkými základnými inštrumentami. Popri tom web ponúka možnosť skúsiť si obchodovanie s neobmedzeným demo účtom. Niektoré odkazy na podrobnosti ponuky webu bohužiaľ vedú na anglickú verziu stránky, čo môže byť pre investorov bez znalosti cudzích jazykov neočakávaný problém. Na webe sa veľmi zle hľadajú podmienky obchodovania. Čo sa týka vzdelávania, web ponúka webináre, tie sú ale dostupné iba v anglickom jazyku a iba na anglickej verzii stránky.

Všeobecné informácie a kontaktné údaje

Rovnako ako mnoho ďalších brokerov, aj spoločnosť prevádzkujúca web Markets.com sídli na Cypre, kde podlieha miestnemu regulátorovi CySEC. Veľmi podivne však pôsobí to, že jediným spôsobom, ako kontaktovať prevádzkovateľa webu, je kontaktný formulár. Celkovo web pôsobí prehľadne, ale je veľmi ťažké na ňom nájsť niektoré konkrétne informácie, čo znižuje dôveryhodnosť brokera. Čo sme nepochopili, je to, že k niektorým veciam sa dá dostať len cez zmenu jazyka webu. Preto je hodnotenie veľmi nízke.

Hodnotenie:

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno