Recenzia brokerského webu: ETXCapital – Web s chybami

V tomto dieli našej série o weboch brokerov si pozrieme webové stránky ETXCapital. Budeme hodnotiť prehľadnosť webových stránok, kvalitu ponúkaného spravodajstva a úroveň služieb, ktoré web ponúka.

Prehľadnosť webu

Prvé, čo si návštevník pri vstupe na web všimne, je backgroundové zrýchlené video v hornej časti stránky. Nám tento prvok prišiel veľmi rušivý a znižujúci komfort prehliadania webu. Web nemá tradičnú navigačnú lištu, odkazy hore vedú k jednotlivým produktom, ak si chce návštevník dohľadať podmienky obchodovania, alebo možnosti vzdelávania, musí scrollovať až dole. To len sumarizuje úvodnú poznámku – dizajn nie je príliš praktický.

Spravodajstvo

Web žiadne spravodajstvo neponúka. K dispozícii nie je ani ekonomický kalendár. Firma má blog, kde ale posledná správa je z augusta 2016.

Služby

ETXCapital ponúka štandardné portfólio produktov. Ku každému produktu je veľké množstvo vysvetľujúcich stránok, ktoré sú zároveň vnímané ako vzdelávanie investorov. To je dostupné prevažne v textovej podobe. Niektoré z nich sú, bohužiaľ, v poľštine, čo asi typický investor úplne neocení. Stránky, ktoré sú v slovenčine, sú dobre spracované. Firma ďalej ponúka webináre v anglickom jazyku. ETXCapital ponúka 3 typy účtov, neboli sme, bohužiaľ, schopní zistiť, ako sa tieto účty líšia, ku každému z týchto účtov je ponúkaný demo účet.

Všeobecné informácie a kontaktné údaje

Firma ETXCapital sídli v Londýne, českú pobočku nemá. Firmu môžete kontaktovať pomocou mailu a telefónu. Veľký problém je, že ETXCapitol neponúka zákaznícku linku v českom jazyku! Celkovo máme z internetových stránok ETXCapitol trochu rozpačitý dojem, je na nich pár nedorobkov a z dizajnu webu nemáme úplne dobrý dojem.

Hodnotenie:

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno