V dnešnom dieli našej série o brokerských weboch si pozrieme internetové stránky brokera Ironfx. Budeme hodnotiť prehľadnosť webových stránok, kvalitu ponúkaného spravodajstva a úroveň služieb, ktoré web ponúka.

Prehľadnosť webu

Domáca stránka webu Ironfx pôsobí veľmi modernisticky. Horná navigačná lišta funguje dobre, pohyb po webe je pomerne jednoduchý. Webové stránky Ironfx sú rozsiahlejšie, než býva u brokerských webov zvykom. Nedobre pôsobí podivné mixovanie češtiny s angličtinou, keď niektoré položky aj na úvodnej strane neboli (zatiaľ?) preložené.

Spravodajstvo

Web má spravodajstvo rozdelené medzi dve rôzne stránky. Na stránke market insights sú zverejňované raz denne komentáre k vývoju trhu, na stránke economic news potom krátke aktuálne správy zo sveta businessu. Vedľa toho je k dispozícii ešte krátke video dňa. Vo všetkých prípadoch sú správy iba v angličtine. K dispozícii je tiež ekonomický kalendár.

 

Služby

Internetové stránky Ironfx ponúkajú možnosť obchodovať so všetkými základnými inštrumentami. Broker ponúka celkom 6 účtov pre jednotlivcov a 4 pre inštitúcie líšiacich sa minimálnym vkladom, veľkosťou lotu, spreadom, veľkosťou páky, atď. Rovnako ako väčšina ďalších konkurentov aj Ironfx ponúka demo účet. Bohužiaľ, pri popise účtov dochádza k miešaniu popiskov v češtine a angličtine, čo môže niektorých zákazníkov zmiasť. Web má veľmi obsiahlu sekciu týkajúcu sa vzdelávania, sú ponúkané webináre, glosár, vzdelávacie videá a semináre. U seminárov však posledný prebehol v roku 2014 a tak sa dá pochybovať o tom, či sa stále konajú. Rovnako ako u správ, všetko vzdelávanie je iba v angličtine.

Všeobecné informácie a kontaktné údaje

Prevádzkovateľ internetových stránok Ironfx sídli na Cypre. Firma má zastúpenie v šiestich mestách vrátane Prahy. Vedľa telefónu alebo osobnej návštevy je možné použiť ešte email alebo live chat. Web zatiaľ hodnotíme ako priemerný, hlavne kvôli niekoľkým zjavným nedorobkom pri pripravovaní českej verzie stránok. Tento broker je zatiaľ vhodný skôr pre investorov, ktorí ovládajú perfektne angličtinu – tí si na webe prídu na svoje.

Hodnotenie:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno