IFCMarkets – Recenzia brokera [2022]

Recenzia brokerského webu: IFCMarkets – solídny web so zlým spravodajstvom

V dnešnom dieli našej série o brokerských weboch sa pozrieme na internetové stránky brokera IFCMarkets. Budeme hodnotiť prehľadnosť webových stránok, kvalitu ponúkaného spravodajstva a úroveň služieb, ktoré web ponúka.

Prehľadnosť

Pri príchode na internetové stránky IFCMarkets nás zarazilo, ako dravo úvodná stránka pôsobí. Celkový dojem je o dosť agresívnejší, než býva u konkurencie zvykom. Horná navigačná lišta funguje tak, ako má, a pohyb po webe je celkom jednoduchý. Na dolnej časti úvodnej strany je k dispozícii prehľad aktuálnych cien niekoľkých indexov.

Spravodajstvo

Web má spravodajstvo rozdelené do 4 stránok, v dvoch z nich sú posledné správy z konca roka 2015! Takto nefunkčné spravodajstvo je oveľa horšie ako žiadne spravodajstvo, pretože menej pozorní investori si môžu nevšimnúť zastaranosti správ a potom pri svojom obchodovaní zbytočne chybovať. Aktuálne sú len nepravidelne vydávané technické analýzy a týždenné videá v angličtine. K dispozícii je ďalej ekonomický kalendár.

Služby

Internetové stránky IFCMarkets ponúkajú možnosť obchodovať so všetkými základnými inštrumentami. Broker ponúka 4 obchodné účty, 2 účty na každú z ponúkaných obchodných platforiem (NetTrade X a MetaTrader 4). Tieto dvojice účtov sa líšia minimálnym a maximálnym vkladom a veľkosti lotov. Ďalej je ponúkaný demo účet ako možnosť vyskúšať si obchodovanie bez riskovania vlastných peňazí. Čo sa týka vzdelávania, web ponúka pomerne veľké množstvo článkov o rôznych aspektoch obchodovania, k dispozícii je ďalej pár videí, ktoré sú ale iba v angličtine.

Všeobecné informácie

Prevádzkovateľ internetových stránok IFCMarkets sídli na Britských Panenských ostrovoch s tým, že poštovú adresu má na Cypre. V kontinentálnej Európe má zastúpenie iba v Lotyšsku, čo vylučuje osobnú návštevu. Pre kontakt v slovenčine je možné využiť email, alebo Skype, normálny český telefonický kontakt spoločnosť nemá. Naše hodnotenie je nižšie, než by mohlo byť, hlavne kvôli veľmi zlému stavu spravodajstva.

Naše hodnotenie

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno