GKFX – Recenzia brokera [2022]

V dnešnom dieli našej série o webových stránkach brokerov sa pozrieme na internetové stránky brokera GKFX.

Recenzia brokerského webu: GKFX – slušný web s nedorobenou českou verzií

V dnešnom dieli našej série o webových stránkach brokerov sa pozrieme na internetové stránky brokera GKFX. Budeme hodnotiť prehľadnosť webových stránok, kvalitu ponúkaného spravodajstva a úroveň služieb ktoré web ponúka.

Prehľadnosť

Prvé, čo si návštevník webu všimne, je veľká reklama v angličtine. Zvyšok úvodnej strany je v češtine, takže tento fakt je nepochopiteľný a pôsobí nie veľmi solídne. Miešanie anglického a českého textu sa, bohužiaľ, opakuje aj na niektorých ďalších stránkach. Horná navigačná lišta funguje tak, ako má, a pohyb po webe je vcelku rýchly. Navigačná lišta, bohužiaľ, nie je pripnutá k hornej časti stránky, čo nie je úplne šťastné riešenie, pretože to používateľa spomaľuje. Na dolnej časti úvodnej stránky je pár ďalších odkazov.

Spravodajstvo

Na webe klasické spravodajstvo nenájdeme. K dispozícii je niekoľko aplikácií tretích strán (Autachartist, Market Insight), ktoré sa dajú použiť na sledovanie trhu. Priamo na webe je iba ekonomický kalendár. Všetky tieto nástroje a ich popisy sú dostupné iba v angličtine, čo nemusí všetkým vyhovovať. Na druhú stranu, ako už sme už niekoľkokrát hovorili, je lepšie neposkytovať spravodajstvo vôbec, než ho mať nedostatočné alebo neaktuálne.

Služby

Web ponúka obchodovanie s obvyklou ponukou inštrumentov. Sú ponúkané 4 typy účtov pre jednotlivcov a jeden pre firmy. Osobné účty sa líšia hlavne technickými podmienkami, ako je napríklad maximálne množstvo súbežných obchodov a veľkostí spreadov. Prvé 3 účty nemajú minimálnu výšku vkladu, čo je pre začínajúcich obchodníkov výhodné. Rovnako ako u väčšiny konkurentov je ponúkaný aj demo účet. Čo sa týka vzdelávania, GKFX ponúka videá, glosár a webináre, ale na webe nie sú žiadne naplánované, čo znamená, že sa pravdepodobne nebudú konať príliš často. Všetky vzdelávacie materiály sú iba v anglickom jazyku.

Všeobecné informácie

Firma GKFX sídli v Londýne. Spoločnosť má pobočky v niekoľkých európskych mestách, okrem iného aj v Prahe a Bratislave, čo umožnuje osobnú návštevu. S firmou sa ďalej dá spojiť cez email, telefón a live chat. Web hodnotíme ako mierne podpriemerný hlavne kvôli neurobenému prekladu.

Naše hodnotenie

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno