Wall Street stráca v reakcii na dohodu krajín G7 o zavedení globálnej korporátnej dane

Akcie na burze v New Yorku začiatkom nového obchodného týždňa oslabovali. Investori sa zľakli dohody mocností o zavedení globálnej minimálnej dane a poslali hlavné indexy na Wall Street mierne do záporného teritória.

wall-street-4847634_1920
wall street

Indexy Dow Jones Industrial Average a S&P 500 sa počas pondelkového obchodovania vydali južným smerom. Dow Jones oslabil o necelého pol percenta a hlavný index newyorskej burzy S&P 500 odpísal zhruba 0,3 percenta. Technologický Nasdaq sa držal na úrovniach z konca minulého týždňa. Spoločnosti ako Apple, Amazon, Facebook alebo Alphabet stagnovali alebo nepatrne oslabili, pričom práve na ne globálna minimálna korporátna daň mieri.

Podľa analytikov však akciový trh nebol sprevádzaný medveďou náladou, trh si len ​​hľadá jasný smer. Na jednej strane pôsobí efekt spomínaného plánu na zavedenie minimálnej dane, na strane druhej sa presadzuje optimizmus získaný po pozitívnych správach z amerického trhu práce z minulého týždňa. Pozitívne očakávania vyplývajúce z postupného uvoľňovania a otvárania americkej ekonomiky bol už v značnej miere do akcií započítaný. Trh by teda potreboval nový silný impulz, ktorý by ho poslal nahor.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno