Wall Street prudko oslabila. Predaj ovplyvnil technologické tituly

Všetky tri dôležité indexy na newyorskej burze vo štvrtok výrazne oslabili. Najviac stratil technologický Nasdaq. Priemerný index Dow Jones bol asi o polovicu nižší.

wall-street-4847634_1920
wall street

Nálada predaja z predchádzajúceho obchodného dňa z Číny a Hongkongu sa čiastočne preliala na Wall Street. Silnejším efektom však bol rast úrokových sadzieb desaťročných štátnych dlhopisov, ktorý vyskočil na 1 614 percent. Investori sa tak snažili využiť príležitosť na kúpu bezpečného aktíva s relatívne dobrou návratnosťou.

V New Yorku stratili technologické tituly najviac. Akcie spoločností ako Amazon, Apple, Microsoft alebo Facebook stratili medzi 1,2 a 3,6 percenta. Technologický index Nasdaq oslabil nad 3,5 percenta. Hlavný newyorský index S&P 500 oslabil o necelých 2,5 percenta a index Dow Jones Industrial Average stratil 1,75 percenta.

Newyorská burza zaznamenala najväčší jednodňový prepad za posledný mesiac. Index S&P 500 zaznamenal za posledný rok celkovo 71 maxím za 52 týždňov a žiadne nové minimá. Nasdaq vytvoril 202 nových 52 – týždenných maxim a poklesol 39 – krát na nové ročné minimum.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno