Bitcoin počas uplynulého víkendu opäť potvrdil, ako krutý dokáže k jeho aktuálnym držiteľom byť. Kým ešte vo štvrtok popoludní stredoeurópskeho času sa jeho hodnota držala okolo úrovne 51,5 tisíc dolárov, v nedeľu už bol Bitcoin asi o osem tisíc dolárov lacnejší. Počas troch dní si tak odpísal vyše 15 percent svojej hodnoty. V neskorších nedeľňajších hodinách však svoje straty predsa len mierne vymazával.

Za prepadom podľa analytikov stoja obavy, že Federálny rezervný systém začne zvyšovať svoje úrokové sadzby skôr, ako sa pôvodne očakávalo. Znenazdania došlo k zvýšeniu úrokovej miery u amerických vládnych dlhopisov a posledné údaje o inflácii ukázali, že sa na medzimesačnej báze vyšplhali na najvyššiu hodnotu od vlaňajšieho augusta.

Ak by Federálny rezervný systém skutočne začal šliapať na monetárnu brzdu skôr, znamenalo by to pravdepodobne určitý odliv investovaných peňažných prostriedkov do iných, bezpečnejších aktív. Bitcoin by potom pravdepodobne pocítil masívnejším vyberaním ziskov, čo by vystupňovalo tlak na pokles jeho ceny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno