Šanghaj i Hongkong prudko oslabili. Na vine sú obavy z reštriktívnej politiky

Akciový trh v Hongkongu odpísal počas stredajšieho obchodovania takmer tri percentá a burza v Šanghaji dve percentá. V oboch prípadoch ide o najväčší denný prepad za posledné mesiace.

Šanghaj prehlbuje svoj niekoľkodňový pád. Investori sa boja opatre.nia proti covidu

Hlavné akciové trhy v Číne a Hongkongu sa prepadli kvôli obavám z reštriktívnej hospodárskej politike čínskej vlády či čínskej centrálnej banky. Burza v Šanghaji odpísala dve percentá, čo je najviac od vlaňajšieho júla, kedy akcie počas jediného dňa oslabili o 2,6 percenta. Celkový pokles Šanghaja v tomto týždni už dosiahol 3,6 percenta. Burza v Šen-čene takisto si v stredu odpísala dve percentá.

Zlá nálada sa z Číny preliala aj do Hongkongu, kde hlavný akciový index Hang Seng oslabil o 2,99 percenta. To je pre zmenu najhlbší jednodňový prepad od vlaňajšieho mája. Čiastkový segment hongkongskej burzy zahŕňajúci iba čínske spoločnosti klesol dokonca o 3,36 percenta.

Za pomerne hlbokým prepadom na všetkých troch významných trhoch v regióne stál bezprostredne predaj hodnotných titulov, ktorých sa investori snažili zbaviť skôr, než dôjde k ešte väčšiemu poklesu. Tým ale fakticky prepad akcií vyvolali.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno