Obrie výpredaje na kryptomenových trhoch. Bitcoin spadol pod 50 tisíc dolárov

Posledný utorok tohtoročného februára sa zapíše do histórie jedným z najväčších prepadov na kryptomenových trhoch v histórii. Bitcoin sa prepadol pod 50 tisíc dolárov, ušetrené nezostali ani ďalšie významné kryptomeny ako Ethereum, Ripple alebo Stellar.

Bitcoin
bitcoin

Bitcoin tesne pred polnocou z pondelka na utorok stredoeurópskeho času siahal na hraniciu 55 tisíc dolárov. Počas nasledujúcich hodín sa však začal nekontrolovane prepadať a zastavil sa pod cenovkou 45400 dolárov.

Počas dvanástich hodín tak každý držiteľ Bitcoinu prišiel bezmála o 10 tisíc dolárov na jedinej virtuálnej minci. Bitcoin tak oslabil o necelých 18 percent. V neskoršom obchodovaní potom straty vymazával a jeho cena počas utorkového popoludnia oscilovala okolo 49 tisíc dolárov. Napriek tomu však kapitalizácia trhu s Bitcoinom klesla asi o 100 miliárd dolárov len pár dní potom, čo prekročila hranicu jedného bilióna.

V utorok oslabovali tiež ďalšie významné kryptomeny. Ethereum spočiatku odpísalo bezmála štvrtinu, Ripple asi tretinu a Stellar necelých 30 percent. Tiež ony v ďalších hodinách svoje predchádzajúce straty vymazávali a obchodovali sa o 10 až 15 percent nižšie oproti pondelkovým maximám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno