Vietnamská ekonomika porastie najrýchlejšie z krajín ASEAN

Medzinárodný menový fond kvituje hospodársky vývoj Vietnamu. Stomiliónová krajina dokázala už v prvom tohtoročnom štvrťroku vykázať 4,5-percentý rast hrubého domáceho produktu, čo je o percentuálny bod viac ako pred rokom. Pozitívny vývoj má aj naďalej pokračovať.

Podľa aktuálneho výhľadu Medzinárodného menového fondu má vietnamská ekonomika tento rok posilniť o 6,5 percenta, čo predstavuje druhé najvyššie tempo rastu hrubého domáceho produktu v rámci krajín organizácie ASEAN (Združenie národov juhovýchodnej Ázie). Najrýchlejšie z krajín ASEAN by mali podľa MMF tento rok rásť Filipíny, a to o 6,9 percenta. Priemerný rast ASEAN-u by podľa Fondu mal byť na úrovni 4,9 percenta.

Lepší výhľad Medzinárodný menový fond veští Vietnamu na rok 2022. Jeho ekonomika by mala zrýchliť rast až na 7,2 percenta, čo by z Vietnamu robilo najrýchlejšie rastúcim hospodárstvom z krajín ASEAN. Filipínsky hrubý domáci produkt porastie v budúcom roku len o 6,5 percenta, malajzijský o 6, indonézsky o 5,8 a thajský o 5,6 percenta. Nad piatimi percentami rastu zo skupiny ASEAN sa podľa Fondu udrží taktiež Singapur. Ostatné štáty skupiny ASEAN by podľa MMF mali rásť pomalším tempom.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno