Japonsko a Spojené arabské emiráty budú spolupracovať na výrobe vodíka

Zástupcovia Japonska a Spojených arabských emirátov sa vo štvrtok dohodli na spolupráci pri budovaní technológie na výrobu vodíka a vytvorení medzinárodného dodávateľského reťazca tejto komodity budúcnosti.

dohoda

Japonské ministerstvo priemyslu uviedlo pre agentúru Reuters, že medzi oboma krajinami došlo k podpisu memoranda o spolupráci. V dokumente sa okrem iného zdôrazňuje, že spoločný postup v otázke technológie pre výrobu vodíka reaguje na stúpajúci entuziazmus v investíciách, ktoré idú týmto smerom.

Pre Japonsko čoby tradičného dovozcu energetických surovín, môže takáto spolupráca výrazne uľahčiť cestu k naplneniu svojich klimatických cieľov. Tým vrcholovým je stať sa do roku 2050 uhlíkovo neutrálnou krajinou.

Japonsko by mohlo už koncom tohto desaťročia dovážať približne tri milióny ton vodíka ročne, čo by sa malo do polovice storočia zvýšiť až na 20 miliónov ton. Vodík by mohol byť v Spojených arabských emirátoch vyrábaný z emisií skleníkových plynov, ktoré by tak boli zachytávané z výroby v priemysle. Krajiny si tiež dali za cieľ zvýšiť využitie vodíka v samotných Spojených arabských emirátoch.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno