Bitcoin už nie je sexi? Investori prepadli čaru etherea

Kryptomenový trh získal po niekoľkých dňoch prešľapovania na mieste nový impulz. Počas uplynulého víkendu posilnil bitcoin, ale aj ethereum, ktoré si pripísalo výraznejšie zisky. Práve ethereum vykazuje v posledných týždňoch väčšiu výkonnosť než najstaršia a najpopulárnejšia kryptomena.

kryptomena

Je to už skoro mesiac, čo sa bitcoin na burzách obchodoval za viac ako 60 tisíc dolárov. Od polovice marca jeho cena klesla až na 51 tisíc a od tej doby začal opäť mierne stúpať. Hoci sa hodnota bitocinu niekoľkokrát v posledných dvoch týždňoch priblížila k 60-tisícovej hranici, podarilo sa ju prelomiť až minulý víkend. V pondelok sa dokonca na moment dostal až na 61 tisíc dolárov.

Investori však v posledných mesiacoch začali presúvať svoju pozornosť na inú kryptomenu, ethereum. Kým ešte na prelome minulého a tohto roka sa dalo ethereum kúpiť za necelých 600 dolárov, dnes už je hodnota etherea viac ako trojnásobná. Ehtereum sa dostalo prvýkrát nad dvetisíc dolárov začiatkom apríla a o dva týždne neskôr už atakuje úroveň 2200 dolárov.

Trhová kapitalizácia tejto kryptomeny dosahuje takmer 250 miliárd dolárov. Rast hodnoty etherea je podľa niektorých analytikov výsledkom špekulácií, že kryptomenu začala používať jedna z veľkých nadnárodných finančných skupín.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno