Vianoce sa blížia a nová konzola Xbox je tu

Na trh se konečne dostaly dlho očekávané konzoly Xbox novej generácie MSFX spoločnosti Microsoft Corporation. Konzoly sú dostupné v obchodoch po celom svete a obidva modely, Xbox X i Xbox S, sú k dispozícii za cenu začínajúcu mezi 299 a 499 USD.

Microsoft Corporation (NASDAQ: MSFT)

  • MSFT akcie majú stanovenú cieľovú cenu na 260 USD (tipranks.com)
  • 21 z 21 opýtaných analytikov tipranks udáva odporúčanie BUY k akciám MSFT (tipranks.com)
  • Techlogické špecifikácie nového Xboxu prekonávajú predchádzajúce generácie (fool.com)
  • Oppenheimer pridáva hodnotenie Outperform k akciám MSFT (finviz.com)

Wells Fargo pridáva hodnotenie Overweight k akciám MSFT (finviz.com) Spoločnosť Microsoft sa snaží zvýšiť svoj podiel na trhu od konkurentov, ako je Sony Corporation SNE, v oblasti herných konzol. Celosvetové uvedenie konzol Xbox novej generácie priviedlo aj  vydanie konzoly PlayStation 5 od Sony.

Konzola Sony PlayStation 5 bude uvedená na trh v Severnej Amerike a Mexiku 12. novembra, v Európe a Veľkej Británii od 19. novembra.

Spoločnosť Microsoft vykonala významné upgrady konzol. Konzola Xbox Series X i Series S sú vybavené najnovšou funkciou Hardware Accelerated DirectX raytracing (DXR), ktorá ponúkne hráčom rozšírený zvukový aj vizuálny zážitok.

Xbox Series X využíva technológiu AMD 7 nanometrov (nm) Advanced Macro Devices založenú na 8 jadrovom procesore architektúry Zen 2. Má GPU triedu 2 rDNA, ktorá sa môže pochváliť 12 teraflopov výpočtového výkonu.

Séria X má tiež 16 GB pamäť GDDR6 s veľkou šírkou pásma a NVME SSD (disk SSD) ponúkajúce internú úložnú kapacitu 1 TB s možnosťou rozšírenia o pamäťovú kartu pre ďalšie 1 TB.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno