Americké akcie neudržali pozitívny trend z posledných dní

Stredajšie obchodovanie na Wall Street sa nieslo v znamení ďalšieho pokroku vo vývoji účinnej vakcíny proti koronavírusu a návratu Boeingov 737 MAX na americké nebo. Nakoniec ale prevládol pesimizmus kvôli zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii v Spojených štátoch.

amerika, usa

Americkým akciám nepomohli ani nové správy týkajúce sa vývoja účinnej vakcíny proti koronavírusu. Len dva dni po tom, čo spoločnosť Moderna oznámila vakcínu s účinnosťou cez 94 percent, trumflo ju jej konkurent Pfizer dátami z tretej fázy klinických testov svojej vlastnej vakcíny. Pfizer totiž oznámil 95-percentnú účinnosť a žiadne vážne vedľajšie účinky. Americká farmaceutická firma vakcínu vyvíja s nemeckou spoločnosťou BioNTech.

Optimizmus na trhoch posilnilo ešte rozhodnutie amerického Federálneho úradu pre letectvo (FAA), podľa ktorého sa lietadlá Boeing 737 MAX môžu vrátiť do vzduchu po tom, čo tento model strávil nútene na zemi 20 mesiacov. Problém je ale v tom, že objem leteckej prepravy kvôli koronavírusu rapídne poklesol, a tak je návrat 737 MAX do istej miery Pyrrhovým víťazstvom.

Možno aj to prispelo k poklesom hlavných akciových indexov na Wall Street záverom stredajšieho obchodovania. Obrat trendu bol ale spôsobený správami o zhoršovaní epidemickej situácie v USA a prijímaní ďalších protiepidemických opatrení ako napríklad zatvorenie škôl v New Yorku. Wall Street tak končil približne o percento slabší ako v utorok.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno