Viac ako polovica amerických finančných poradcov má príliš veľké obavy z regulačnej neistoty na trhu s kryptomenami na to, aby svojim klientom odporúčali investície do digitálnych mien rozširovať.

Agentúra Bitwise Asset Management oslovila viac ako štyri stovky amerických finančných poradcov, aby zistila ich náladu týkajúcu sa investícií do kryptomien. Samotní poradcovia sú veľkými fanúšikmi kryptomien, no s investíciami do nich ale váhajú. Len asi šesť percent z nich do kryptomien pravidelne investuje.

Päťdesiatpäť percent opýtaných naopak uviedlo, že pravdepodobne alebo celkom určite v tomto roku do kryptomien investovať nebudú, a len sedem percent povedalo, že k takej investícii možno alebo určite pristúpi. Skoro dve pätiny respondentov potom uviedlo, že o investíciách v roku 2020 zatiaľ nemajú jasno.

Väčšina poradcov (56 percent) má najväčšie obavy o vývoj regulačného rámca. Presnejšie povedané im vadí neistota, ktorá okolo regulácia kryptomien panuje, nie regulácia samotná. Viac ako dve pätiny opýtaných uviedli, že regulácia je pre nich jeden z kľúčových faktorov, ktorý pri investícii do kryptomien zvažujú. Skoro šesťdesiat percent potom priznalo, že by do kryptomien tento rok investovalo, keby sa regulácia zlepšila.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno