Ropné tankery na brehu Perzského zálivu zväčšili svoju kapacitu pre výrobu obnoviteľnej energie o viac ako 400 percent za posledných desať rokov. V budúcej dekáde ju chcú najmenej zdvojnásobiť.

Začiatkom týždňa to uviedol šéf spoločnosti Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) Sultan Ahmed Al Jaber. „Zvýšime tiež našu kapacitu na zachytávanie a využitie oxidu uhličitého o 500 percent, čo zodpovedá množstvu plynu, ktorý zachytí les o výmere viac ako dvoch miliónov hektárov,“ uviedol pri príležitosti medzinárodnej konferencie na tému udržateľnej energetiky.

ADNOC tiež plánuje znížiť uhlíkovú náročnosť svojej výroby o dvadsaťpäť percent alebo znížiť spotrebu pitnej vody pod pol percenta z celkového objemu spotrebovanej vody pri prevádzke firmy.

Indonézsky prezident Joko Widodo, ktorý sa tiež akcie zúčastnil, vyzval k vyššiemu objemu investícií do produkcie čistej energie a k prijatiu nízkouhlíkového životného štýlu. Indonézia a Spojené arabské emiráty počas konferencie podpísali jedenásť obchodných dohôd na dodávku investičných celkov pre čistú energetiku a iné odvetvia. Spojené arabské emiráty za ne zaplatí okolo 23 miliárd dolárov.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno