Bipolárny akciový svet: Ázia padala, Amerika rástla

Dlho očakávaný podpis prvej fázy obchodnej dohody medzi USA a Čínou konečne prišiel. Kým americké akcie sa viezli na vlne optimizmu, burzy v Ázii oslabili pod vplyvom negatívnych komentárov.

Hoci analytici varujú pred prílišným optimizmom plynúcim z podpisu prvej fázy obchodnej dohody medzi Spojenými štátmi a Čínou, americké akcie počas stredy posilňovali. Všetky kľúčové akciové indexy spevňovali v niekoľko desatín percent.

Na nákupnom apetíte sa ale skôr podpísala očakávania o druhej fáze obchodných rokovaní. Prvá fáza totiž výrazné zmiernenie obchodných bariér nepriniesla, z tohto pohľadu ide skôr o vzájomné „oťukávanie“ a testovanie sily toho druhého. Počas podpisového ceremoniálu vo Washingtone však obe strany dali najavo, že majú záujem na ďalšom otváraní svojich trhov.

Na druhom konci sveta však burzy skončili svoje stredajšie obchodovanie v červených číslach. Akcie v Číne, Hong Kongu a ďalších krajinách juhovýchodnej Ázie oslabovali. Podľa analytikov sa nechali strhnúť negatívnymi komentármi práve na podpis prvej fázy americko-čínskej dohody. Dá sa však očakávať, že vo zvyšku týždňa sa straty ázijských akcií znížia tým, ako na tamojšie trhy prenikne dobrá nálada z USA.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno