Prevádzkovatelia indickej kryptomenovej burzy Unocoin sú presvedčení, že trh s kryptoderivátmi  patrí všeobecne k najviac podhodnoteným trhom s virtuálnymi aktívami.

Na indickej kryptomenovej burze Unocoin mesačne aktívne obchoduje okolo 26 tisíc užívateľov. Jej spoluzakladateľ Stahvik Vishwanath preto verí, že v Indii existuje obrovský priestor pre jej rast. A tiež verí, že nastal ten pravý čas pre spustenie obchodovania s kryptomenovými derivátmi. Posledná prekážka, ktorá mu v tom ale bráni, sa volá Reserve Bank of India (RBI), teda indická centrálna banka.

Vishwanath sa totiž obáva pomerne prísnej regulácie, ktorú RBI uvaľuje na indický bankový sektor, a tak existuje riziko, že by trh s kryptomenovými derivátmi okamžite vzbudil pozornosť centrálnych bankárov. Napriek tomu však chce toto riziko podstúpiť a začiatok obchodovania s kryptoderivátmi plánuje v horizonte niekoľkých mesiacov.

Kryptomenové deriváty sú dopytované najmä tými investormi, ktorí sa chcú zabezpečiť pre prípad volatility podkladového aktíva, teda konkrétne kryptomien. Ako ukazuje vývoj posledných mesiacov, trh s digitálnymi menami podlieha skutočne obrovským výkyvom. Presvedčil sa o tom nielen Bitcoin, ale aj ďalšie virtuálne meny.

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno