Americká centrálna banka pristúpila k zníženiu úrokových sadzieb. Investori na čínskych burzách správu uvítali, Hong Kong naopak mierne stratil.

Čínske blue chips zastúpené indexov burzy v Šanghaji posilnili o šesť desatín percenta. O niečo menšia burza v Šen-čene tiež spevnila, ale len o necelé štyri desatiny. Najviac si polepšili akcie spoločností spravujúcich nehnuteľný majetok. Pridali 3,6 percenta. Solídne si viedol tiež finančný sektor, ktorého čiastkové index počas stredy posilnil bezmála o 1,5 percenta.

Za dobrú náladu na čínskych burzových parketoch môže nielen zníženie úrokových sadzieb amerického Fedu, ale aj presvedčenie investorov, že finančné trhy takisto nejakým svojím opatrením podporí People Bank of China, teda čínska centrálna banka. Tá vysiela signály, že k podporným opatreniam skutočne pristúpi.

Opačnú seansu za sebou majú akcie v Hong Kongu, kde ubrali dve desatiny percenta. Na indexu Hang Seng sa totiž prejavil efekt výpredajov na Wall Street, s ktorým prakticky nič neurobilo ani rýchle zníženie úrokových sadzieb americkým Fedom. Dokonca ani to, že počet novo nakazených koronavírusom v Číne rapídne klesá. Avšak v nadchádzajúcich dňoch by mohlo na burze v Hong Kongu dôjsť k menšej korekcii smerom nahor.

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno