Hoci banka UBS viac ako zdvojnásobila cieľovú cenu akcií spoločnosti Tesla, odporúča investorom sa ich zbavovať. Aktuálna trhová hodnota je vraj totiž nadhodnotená.

Ak by ste si chceli kúpiť akciu amerického výrobcu elektrických automobilov Tesla, museli by ste zaplatiť bezmála 570 dolárov. To je viac ako dvakrát toľko, než by vás rovnaká akcie stále v druhej polovici minulého októbra. Patrick Hummel, analytik bankovej skupiny UBS napriek tomu investorom odporúča, aby Teslu predávali.

Cieľovú cenu totiž UBS spočítala na 410 dolárov, čo je skoro tridsať percent pod aktuálnou trhovou hodnotou. Podľa Hummela totiž z krátkodobého hľadiska nie je dôvod, aby cena akcií Tesly rástli, pretože „všetky pozitíva sú brané ako samozrejmosť“. Tesla na jeho vkus rastie príliš rýchlo. Rozhodne vraj rýchlejšie, než je u priemyselných spoločností tohto typu obvyklé.

Americká automobilka len nedávno vytvorila historický rekord čo do trhovej hodnoty medzi americkými výrobcami automobilov a navyše prekonala hranicu sto miliárd dolárov. Tesla má teraz sedemnásť odporúčanie na predaj, jedenásť analytikov, ktoré sleduje agentúra Bloomberg, odporúča držať a iba deväť radia akcie Tesly kupovať.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno