Po tom, čo sa najpopulárnejšia kryptomena cez víkend pozrela nad hranicu deviatich tisíc dolárov, hľadá úroveň, na ktorej zastaví pád.

Bitcoin sa v nedeľu obchodoval za viac ako 9100 dolárov. Tak drahý bol naposledy začiatkom minulého novembra. Lenže ani vytvorenie tohtoročného rekordu Bitcoinu nepomohlo odraziť sa k psychologickej hranici desaťtisíc dolárov. Začiatkom tohto týždňa naopak začal opäť oslabovať a momentálne sa drží na 8600 doláre.

„Bitcoin je v pasci medzi 8460 a 8750 doláre a iba presvedčivý prielom hornej hranici by mohol oživiť býčiu náladu na trhu,“ napísal pre portál Coindesk.com analytik Omkar Godbole. Na druhej strane sa zdá, že Bitcoin našiel novú úroveň, na ktorej už existuje silná opora investorov, ktorí ho nenechajú klesnúť späť k ôsmim tisícom dolárom či nižšie.

Zrejme sa opakuje scenár z prelomu septembra a októbra minulého roka, kedy Bitcoin neklesal pod osem tisíc dolárov. A je možné, že čím dlhšie sa Bitcoin bude nachádzať hranicu 8,5 tisíc a čím viac sa bude blížiť predpokladaný dátum polenie, tým rýchlejší a masívnejšie rast môže nastať, pretože na trhu potom jasne prevládnu býky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno