Ruský miliardár kúpil podiel vo firme ťažiacej kovy na ďalekom východe

Vladimir Potanin kúpil zhruba tretinový podiel v spoločnosti Norilsk Nickel, ktorá je druhým najväčším producentom niklu na svete. Do jej portfólia patrí tiež dobývania zlata či medi.

Potanin získal podiel od Grigorija Berezkina, ktorý spoločnosť Norilsk Nickel spoluvlastnil od roku 2017 za bližšie nešpecifikovanú sumu. O transakcii ako prvý informoval ruský denník Kommersant a informácia bola podľa agentúry Reuters potvrdená ďalšími spoľahlivými zdrojmi z blízkosti oboch ruských podnikateľov.

Norilsk Nickel je druhým najväčším producentom niklu na svete a poprednom ťažiarom paládia. Vlastní taktiež baňu na dobývanie zlata a medi na ruskom ďalekom východe. Projekt za viac ako miliardu dolárov vlastní z viac ako trinástich percent fond Highland Fund, ktorý patrí čínskym investorom. Norilsk Nickel už pred časom zverejnila plány na vývoz svojich surovín do Číny, ktorá je jedným z najväčších spotrebiteľov ako železnej rudy, tak ďalších kovov.

Spoločnosť Norilsk Nickel by mohla v tomto roku vstúpiť na burzu skrz primárnu verejnú ponuku svojich akcií. Detaily, však zatiaľ nie sú známe.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno