Trumpove ochorenie COVIDom-19 posilní volatilitu trhov, tvrdia experti

Keď vyšlo koncom týždňa najavo, že Donald Trump a jeho žena Melanie sú pozitívni na koronavírus, akciové trhy zareagovali poklesom. Ešte počas piatku ale väčšinu strát zmazali, trhy v Európe dokonca mierne posilnili.

usa

Teraz podľa expertov bude záležať na tom, aký priebeh choroby COVID-19 u amerického prezidenta nastane. Podľa hlásenia Trumpových lekárov aj prezidenta samotného sa stav pacienta počas víkendu zlepšil. To však s ohľadom na vek Donalda Trumpa ešte nemusí znamenať, že má to najhoršie skutočne za sebou.

Dá sa teda očakávať, že trhy budú reagovať podľa toho, ako sa Donald Trump bude zotavovať aj podľa toho, ako si bude podľa prieskumov verejnej mienky bude stáť u voličov. Podľa expertov, ktorých oslovil portál Marketwatch.com to ale na každý pád bude znamenať nárast neistoty aj posilnenie volatility, kedy sa ceny akcií môžu vyvíjať ako na hojdačke.

Už skôr však z niekoľkých prieskumov medzi investormi vyplynulo, že pre trhy nie je príliš dôležité, kto nakoniec v oválnej pracovni zasadne. Dôležité je predovšetkým to, aby sa o novom nájomníkovi Bieleho domu rozhodlo čo najskôr po voľbách a sčítanie sa nepreťahovalo. Alebo dokonca aby prezidentské voľby mali súdne dohru.

 

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno