Indexy Dow Jones, S&P 500 aj Nasdaq stratili počas septembra asi desať percent svojej hodnoty, ak meriame vzdialenosť medzi najvyššou a najnižšou septembrovou úrovňou. Ku koncu deviateho mesiaca ale nastal u všetkých troch typov trhov obrat, ktorý sa potvrdil aj počas prvého októbrového obchodného dňa.

Dow Jones sa priblížil k úrovni 28 tisíc bodov, kde sa nachádzal naposledy v polovici septembra. Zároveň ide o jednu z najvyšších hodnôt za posledné tri mesiace. Podobne sú na tom tiež indexy S&P 500 alebo technologický index Nasdaq.

Zároveň je potrebné si uvedomiť, že s príchodom októbra sme vstúpili do posledného tohtoročného kvartálu, a môžeme tak už zhodnotiť kvartál tretí. Ten bol z hľadiska amerických akcií pomerne úspešný. Aj napriek septembrovej turbulencie zhodnotil Dow Jones od júla do septembra o 7,6 percenta, S&P 500 pridal 8,5 percenta a Nasdaq až 11 percent. Nasdaq dokonca za celý tento rok spevnil o štvrtinu. Štvorpercentný prírastok zaznamenal aj index S&P, iba Dow Jones od začiatku roka stratil necelé tri percentá. Október by mohol priniesť ďalší akciový rast.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno