Viac ako sedemdesiat miliárd dolárov má byť do čilského ťažobného priemyslu investovaných cez štátnu agentúru Cochilco. Peniaze majú ísť do rozsiahlych projektov najväčších ťažobných firiem ako Antofagasta, Lundin Mining Corporation, Teck Resources alebo Kinross Gold Corporation. Agentúra zároveň uviedla, že kvôli koronavírusovej pandémii bolo pozdržaných 23 investičných projektov v hodnote okolo 44 miliárd dolárov.

Čilsky minister ťažby Baldo Prokurica pripomenul, že do ťažby medi smeruje v krajine bezmála deväťdesiat percent všetkých investícií. Bolo tak vraj len otázkou času, kedy sa objavia ďalšie rozsiahle investičné projekty. ,,Napriek koronavírusovej pandémii, ktorá silno dopadla na našu ekonomiku, bude ťažobný sektor ťahúňom. To sa pozitívne prejaví aj na zamestnanosti,povedal Prokurica novinárom.

Podľa agentúry Cochilco sa kríza nevyhla ani ťažbe lítia, avšak dopyt po ňom by mal opäť začať čoskoro rásť. Lítium je totiž kľúčovou surovinou pre výrobu batérií do elektromobilov a elektromobilita má pomôcť jednotlivým krajinám dosahovať ciele stanovené v Parížskej klimatickej dohode z roku 2015.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno