Americký dolár zamieril dole po tom, čo v uplynulom týždni vystúpil na svoje dvojmesačné maximum. Investori jednak vyberali zisky, jednak začali byť opatrní v predvečer prvej televíznej debaty medzi oboma kandidátmi na prezidenta Spojených štátov.

Dolár v utorok strácal prakticky voči všetkým významným menám. Oproti euru stratil cez jedno percento, oslaboval aj voči švajčiarskemu franku, austrálskemu a novozélandskému doláru, rovnako ako voči nórskej korune.

Televízna debata oboch prezidentských kandidátov je tradične významná udalosť. Tohtoročný štart finálnej fázy kampane je však oproti minulosti špecifický. Minimálne v tom, že podľa aktuálnych prieskumov Donald Trump na Joe Bidena stráca asi desať percentuálnych bodov, čo je viac ako pred štyrmi rokmi na Hillary Clintonovú.

Podľa analytikov sa nervozita investorov prejavuje predovšetkým na domácej americkej scéne, než by sa dolár ocitol pod tlakom zahraničných investorov. Aj v tomto ohľade je aktuálna situácia špecifická. Dá sa ale predpokladať, že neistota a nervozita na trhoch bude pretrvávať až do volieb. A ani potom nie je isté, že sa situácia upokojí. Podľa niektorých odborníkov sa dá totiž očakávať, že sčítanie hlasov bude prebiehať aj niekoľko dní.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno