Počas pondelňajšej seansy na newyorskej burze sa dal pozorovať rozdiel medzi koreláciou a kauzalitou. Podľa všetkého spolu nejako korelovalo prepustenie Donalda Trumpa z nemocnice a rast hlavných akciových indexov. Či druhé bolo dôsledkom prvého, si však nie sú analytici istí. Špekuluje sa totiž, že naozajstnou príčinou bola správa o tom, že Joe Biden zvýšil v prieskumoch svoj náskok pred Donaldom Trumpom.

Investori to mohli začať vnímať ako prísľub, že ak Biden skutočne vojde do Bieleho domu hlavným vchodom, podarí sa mu presadiť fiškálny balíček na podporu americkej ekonomiky. Tým pádom by to skôr či neskôr pocítili aj americké firmy, ktorých akcie by mohli nerušene pokračovať v posilňovaní.

Lenže Donald Trump ešte nemusí byť podľa lekárov z toho najhoršieho vonku. Počas víkendu síce u neho došlo k zlepšeniu, no komplikácie sa však môžu ešte dostaviť. Americký prezident má aj v domácej starostlivosti celodenný dohľad. Ak by sa jeho zdravotný stav zhoršil, pravdepodobne by na to akcie reagovali poklesom, podobne ako potom, čo Trump svetu oznámil, že je COVID pozitívny.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno