Britský regulátor zakázal niektoré kryptomenové deriváty

Finančný regulátor Spojeného kráľovstva vydal konečné rozhodnutie, na základe ktorého je zakázané obchodovať alebo len ponúkať na obchodovanie vybrané kryptomenové aktíva.

bitcoin, kryptomeny

Britský úrad Financial Conduct Authority (FCA), ktorý zodpovedá za dohľad nad finančným trhom a jeho reguláciu, definoval konkrétne kryptomenové aktíva ako neprípustné pre ponúkanie drobným sporiteľom. Ide najmä o kryptomenové deriváty.

Za nevhodné FCA považuje kvôli potenciálnym škodám, ktoré v dôsledku obchodovaniu s nimi môžu drobní klienti bánk a ďalších finančných inštitúcií utrpieť. Vybrané kryptomenové aktíva totiž podľa názoru FCA nemožno spoľahlivo v maloobchodnom finančníctve ponúkať, pretože tento typ obchodovania vyžaduje mimoriadne povedomie o tom, ako kryptomenové deriváty fungujú.

Zákaz sa ale netýka len samotného maloobchodu s vybranými kryptomenovými aktívami, ale aj ich marketingu. Podľa šéfa odboru stratégie a konkurencie v FCA Sheldona Millsa schválený zákaz reflektuje, ako vážnu hrozbu jeho úrad vo vybraných kryptomenových aktívach vidí. „Ochrana spotrebiteľov je nadovšetko“ uviedol Mills. Zákaz nadobúda účinnosť 6. januára budúceho roka.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno