TOP 5 firiem, ktoré posilnila koronakríza

Zatiaľ, čo niektoré firmy zaznamenali počas pandémie výrazný prepad akcií, pre niektoré spoločnosti sa stala koronakríza príležitosťou a vyťažili z nej čo najviac. Aj napriek ťaživej ekonomickej situácii tak vyšlo z krízy niekoľko spoločností silnejších než pred jej začiatkom a priaznivé výsledky môžu očakávať aj do budúcnosti. Najviac na koronakríze zarobila spoločnosť Amazon.

FAANG

Amazon

1. Amazon (3 043,22 USD za akciu)

Uzavreté kamenné obchody prinútili spotrebiteľa začať nakupovať online, čo viedlo k tomu, že spoločnosť Amazon bola nútená naberať ďalších zamestnancov, aby bola schopná vybaviť výrazne zvýšený objem objednávok. Amazon patrí medzi maloobchody so zmiešaným tovarom, pričom veľkou časťou dopytu sa počas pandémie stali lacnejšie výrobky s nízkou maržou ako je napríklad toaletný papier. Dopyt po oblečení a inom tovare s vyšším rozpätím marže naopak klesali.

Ďalšou hlavná činnosť Amazonu, ktorá spoločnosti zvýšila tržby, je cloud computing. Vďaka presunu väčšiny spoločností do online prostredia zaznamenal Amazon zvýšený dopyt nielen po tovare, ale aj po cloudových službách.

3 KOMENTÁŘE

Comments are closed.