Pandémia koronavírus si začína vyberať prvé ekonomické obete v podobe dopadu na veľké a tradičné firmy. Najnovšie sa s následkami šírenia nákazy snaží vyrovnať nemecký strojársky gigant Thyssenkrupp.

Nemecká skupina ThyssenKrupp v pondelok oznámila, že bude hľadať možnosti, ako konsolidovať svoje pozície v dvoch kľúčových odvetviach. Manažment sa chce sústrediť na biznis s vyššou maržou. „Prijali sme niekoľko ťažkých rozhodnutí, ktoré sme už dlhší čas zvažovali,“ uviedla v tlačovom vyhlásení Martina Merzovo, výkonná riaditeľka spoločnosti. Podľa nej z tejto krízy Thyssenkrupp vyjde o niečo menší, ale silnejší.

Skupina bude postupne rozdeľovaná práve podľa toho, na aké odvetvie sa jej jednotlivé časti sústredia. Jej oceliarska divízia už niekoľko rokov márne súperí s výrazne lacnejšou konkurenciou z Ázie. Stratégia Merzovo má za cieľ jediné: oživiť celú skupinu. Reštrukturalizácia počíta s predajom stratového biznisu. Thyssenkrupp navyše neťaží len dopad pandémie koronavírusu, ale aj obrie dlhy, ktoré presahujú 7,5 miliardy eur. Záujem o niektoré aktíva spoločnosti vraj už prejavili domáci i zahraniční konkurenti, vrátane firiem z Číny alebo Indie.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno