Egyptské akcie v stredu stratili 1,5 percenta. Hlavným dôvodom bolo zhoršenie nálady investorov v dôsledku sprísnenia protiepidemických opatrení. Naopak významné burzy v okolí Perzského zálivu rástli, a to vďaka bankovému sektoru.

V stredu bolo v Egypte potvrdené 720 nových prípadov nákazy koroavírusom, celkovo sa tak tento počet zvýšil bezmála na 13,5 tisíca. Vláda preto rozšírila karanténne opatrenia, a tak do krajiny nesmú žiadne medzinárodné lety. Obmedzenia budú zrejme trvať až do konca mája, možno dlhšie. Investori tieto informácie „ocenili“ výpredajom takzvaných blue chip akcií, ktorých súhrnný index stratil 1,5 percenta. Najviac pritom oslabila tabámová spoločnosť Eastern Company, a to o 2,5 percenta.

Naopak burzy v krajinách okolo Perzského zálivu posilňovali. Najviac potom v Abú Zabí, kde akcie pridali 1,4 percenta. Hore ich ťahal predovšetkým bankový sektor na čele s najväčšou tamojšou bankou First Abu Dhabi Bank. Tá spevnila o 2,4 percenta. V čiernom teritóriu sa pohybovali tiež akciové burzy v Dubaji (+0,1 percenta), Katare (+0,6), Bahrajnu (+0,3) alebo Saudskej Arábii (+0,1). Aj v týchto krajinách sa o rast pričinili predovšetkým peňažné ústavy.

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno