Tesla plánuje vyvážať elektromobily z Číny do Severnej Ameriky

Americká automobilka Tesla začala vo svojej čínskej továrni vyrábať verziu elektromobilu Model Y, ktorý plánuje predávať v Kanade.

Americká automobilka Tesla začala vo svojej čínskej továrni vyrábať verziu elektromobilu Model Y, ktorý plánuje predávať v Kanade. Prvýkrát bude vyvážať svoje autá z Číny do Severnej Ameriky. Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroj oboznámený so situáciou a interný dokument.

Y vedie

Model Y je celosvetovo najpredávanejším automobilom spoločnosti Tesla, pričom čínsky závod je najväčšou a nákladovo najefektívnejšou továrňou spoločnosti. Tesla cez víkend uviedla, že v Kanade bude ponúkať lacnejšiu verziu Modelu Y. Uviedla, že prvé dodávky tejto novej verzie kanadským zákazníkom by sa mohli uskutočniť v období od mája do júla.

Nová verzia

Továreň v Šanghaji začala tento mesiac vyrábať verziu elektromobilu Model Y pre kanadský trh, uviedol zdroj. Z internej správy o výrobe, ku ktorej získala prístup agentúra Reuters, vyplýva, že vozidlá boli navrhnuté a testované na vývoz do Severnej Ameriky a že v tomto štvrťroku sa očakáva výroba takmer 9 000 kusov.

Tesla, na čele ktorej stojí miliardár Elon Musk, je najväčším výrobcom elektromobilov na svete. Vlani dodala zákazníkom 1,31 milióna áut, čo predstavuje medziročný nárast o 40 percent.

zdroj: ČTK

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno