Domů Novinky Stredajšia krvavá kúpeľ pre Teslu

Stredajšia krvavá kúpeľ pre Teslu

1

Počas stredajšieho obchodovania strácali akcie americkej automobilky Tesla aj viac ako dvadsať percent. V popoludňajších hodinách nastala mierna korekcia.

Prvé štyri hodiny stredajšieho obchodného dňa znamenali pre akcie Tesly najväčší prepad od roku 2012. Nastala tak paradoxná situácia. Kým americké akciové indexy posilňovali (Dow Jones bezmála o 1,7 percenta), Tesla po prekonaní hranice 960 dolárov zamierila prudko nadol. Cena jej akcií sa zastavila tesne nad 710 dolármi a v stredu popoludní mierne posilnili takmer o tridsať dolárov.

Napriek tomu Tesla stredajšiu seansu zakončila asi o dvanásť percent nižšie oproti utorkovej zatváracej cene. Analytici spoločnosti Ganaccord Genuidy znížili investičné odporúčanie pre Teslu z „kúpiť“ na „držať“ s tým, že po doslova elektrizujúcom raste akcií americkej automobilky v niekoľkých posledných týždňoch rastie riziko vyberania ziskov.

To sa nakoniec potvrdilo. K prepadu akcií Tesly však prispela tiež epidémia koronavírusu, hoci sa jej zdanlivo netýka. Lenže čínska vláda nechala práve kvôli nákaze zavrieť šanghajskú továreň Tesly. Automobilke nepomohlo ani nedávne zverejnenie výsledkov za štvrtý kvartál minulého roka, ktorý bol výrazne nad očakávaním investorov.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno