Podľa analytickej spoločnosti Glassnodes čaká Bitcoin v tomto roku podobná cesta nahor ako pred tromi rokmi. Vyplýva to z jej technickej analýzy.

Predpoveď budúceho vysokého rastu ceny Bitcoinu vychádza okrem iného z toho, že aktuálny vývoj na trhu (vrátane toho, čo mu predchádzalo) nápadne pripomína to, čo sa dialo pred tromi rokmi. Ďalším faktorom sú užívatelia, ktorých počet rastie rýchlejšie, než aké je tempo rastu ponuky Bitcoin na trhu. Keď sa naposledy razantne zvýšil počet ľudí, ktorí Bitcoin používajú dennodenne, trh sa zviezol na býčej vlne.

Bitcoin navyše v minulých týždňoch otestoval rezistenciu na niekoľkých psychologických hraniciach, a tak je možné, že sa čoskoro dočkáme prelomenia 10 000 dolárov. A to aj napriek tomu, že v doterajšom priebehu tohto týždňa jeho cena klesla z 9500 na niečo málo cez 9100 dolárov.

A v neposlednom rade je potrebné pripomenúť očakávanú udalosť číslo jedna tohto roku, a síce polenie Bitcoinu. To znamená, že rýchlosť s akou sa nové Bitcoiny ťažia, klesne na polovicu. A to zo súčasných 1800 Bitcoinov denne na 900. Ak sa teda tempo rastu užívateľov, a teda dopytu, udrží, potom polenie Bitcoinu môže byť silným impulzom k rastu jeho ceny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno