Industrial Logistic Properities Trust (NASDAQ)

  • Spoločnosti JPM Securities stanovujú cieľovú cenu Industrial Logistic Properities Trust (ILPT) na 27 USD  (finviz.com)
  • Vyplácaná dividenda dosahuje 6,32 %. (finviz.com)
  • V období od 18.5.2020 do 15.6.2020 sa hodnota akcií zvýšila o 3,87 USD na 20.88 USD. (yahoofinace.com)
  • Spoločnosť je monopolom na prenájom skladových priestorov na Havaji.
  • Výnosy z týchto prenájmov sa 40 % podieľajú na celkovom súhrne ziskov z nájmov v USA. (finviz.com)

Industrial Logistic Properities Trust vlastní a prenajíma priemyslové a logistické nehnuteľnosti v USA. Ich portfólio obsahuje cez 266 nehnuteľností, ktorých celková úžitková plocha predstavuje viac než 26 miliónov metrov štvorcových. Cez 50 % tejto plochy je situovanej na Havaji, kde je ILPT najväčším prenajímateľom a má tu prirodzený monopol.

Výnosy z týchto budov sa na celkovom zisku z nájmov v USA podieľajú 40 %. ILPT stavia budovy priamo na mieru svojich zákazníkov, čím je miera výpovedí zmlúv z ich strany znížená. Zároveň stabilitu nájmov podporuje fakt, že jednotliví nájomcovia sa podieľajú na zisku maximálne 2,8 %. Pri výpovedi zmlúv klientom by tak finančné straty boli len v niekoľkých percentách.

Zároveň je spoločnosť málo náchylná na regionálne výkyvy v nájmoch, pretože okrem Havaja operuje v ďalších 24 štátoch USA. Pred konkurentmi si udržuje náskok taktiež tým, že sa snaží orientovať sa na e-commerce. Rozvoj tejto oblasti prilákal k ich službám napríklad Amazon. Vďaka koronavírusu sa stále viac ľudí obracia práve na služby e-commerce reťazcov, a preto bude v budúcnu pravdepodobne potrebné viac a viac skladovacích priestorov. Vzhľadom k súčasnej situácii, kedy sa stále viac ľudí obracia práve na služby e-commerce reťazcov je viac než pravdepodobné, že skladovacích priestorov bude potrebných stále viac.

Súčasné postavenie ILPT je naviac vďaka dlhodobým prenájmom, ktoré momentálne dosahujú v priemere 11,7 rokov, prakticky neohroziteľné, či už by sa jednalo o hrozbu konkurencie, sezónnych výkyvov alebo rozdielnych ekonomických cyklov v jednotlivých štátoch.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno