Najväčší prepad zaznamenali akciové trhy v Kuvajte. Tamojší hlavný index klesol o viac ako tri percentá, čo je najväčší denný pokles za posledné dva mesiace. Oslabovali ale aj akcie v Saudskej Arábii, Egypte alebo Kataru.

Akcie na Strednom Východe oslabovali na čele s Kuvajtom. Tamojšie trhy ťahali nadol najmä bankové tituly na čele s National Bank of Kuwait, ktorá stratila rovné štyri percentá. O 3,8 percenta klesla tiež banka Kuvajt Finance House. Pre kuvajtské akcie to bol najhorší obchodný deň od polovice tohto apríla.

Podobný priebeh nastal tiež na burze v egyptskej Káhire, ktorá oslabila o necelé percento. Tu najviac padali akcie energetických spoločností a bánk, podobne ako v Kuvajte. Na egyptskej burze si zrejme svoju daň vybral pomerne vysoký počet nových potvrdených prípadov nákazy koronavírusom a viac ako šesťdesiat úmrtí.

Ešte o niečo menej stratili akcie v Saudskej Arábii. Hlavný burzový index tu klesol o dve desatiny percenta, avšak aj tu za prepadom stáli banky. Banque Saudi Frans oslabila o 2,2 percenta. Saudskoarabskú burzu v najbližšej dobe čaká nový úpis akcií, keď primárnu verejnú ponuku urobí spoločnosť Amlak International for Real Estate Finance. Investorom ponúkne tridsať percent svojich akcií, čo bude zrejme najväčšia udalosť tohto roka na akciových burzách Stredného Východu.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno