Kvôli pandémii koronavírusu a ochladenia globálneho dopytu po rope, ťažobná spoločnosť British Petroleum čelí dramatickým poklesom príjmov. Firma tiež počíta s tým, že cena čierneho zlata sa hneď na predkrízovú úroveň nevráti.

Účet za koronavírusovú pandémiu by mohol dosiahnuť 17,5 miliardy dolárov. Práve o toľko sa podľa vlastných odhadov zníži hodnota aktív ťažobnej firmy British Petroleum. Spoločnosť znížila dlhodobý výhľad ceny ropy typu brent do roku 2050. A to z predchádzajúcich 70 na 55 dolárov za barel. Priemerná očakávaná cena tak klesla o tridsať percent. BP tak svoj cenový výhľad znížila na najnižšiu hodnotu zo všetkých relevantných ťažobných firiem.

Podľa BP bude jedným z dopadov koronavírusovej krízy urýchlenie prechodu na nízkouhlíkové hospodárstvo. výkonný riaditeľ BP Bernard Looney uviedol: ,,Aj kvôli tomu sme aktualizovali náš výhľad ceny ropy. Práve preto, že sme presvedčení, že sa svet priblíži naplneniu klimatickej dohody z Paríža.“ Ťažobná skupina už minulý týždeň oznámila, že zníži stavy zamestnancov asi o pätnásť percent. Takisto kvôli dopadom pandémii vírusu SARS-CoV-2. Akcie spoločnosti bezprostredne reagovali poklesom o viac ako štyri percentá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno