Juhokórejská centrálna banka podniká kroky na zavedenie digitálnej meny

Južná Kórea

Podľa denníka The Korea Times sa Bank of Korea chystá ustanoviť expertný tím, ktorý sa bude radiť so zavedením digitálnej meny. Bude sa tiež podieľať na vytváraní regulačného rámca pre fungovanie kryptomena.

Poradný panel by mal pozostávať zo šiestich osôb. Budú medzi nimi ako odborníci na právo, ako aj na finančné trhy alebo informačné technológie vrátane odboru fintechov. Tím by mal vypracovať akýsi scenár, podľa ktorého juhokórejská centrálna banka vytvorí prostredie pre zavedenie a fungovanie digitálnej meny, takzvané CBDC (Central Bank Digital Currency – digitálna mena zaštítená centrálnou bankou).

Juhokórejská centrálna banka vo svojom oficiálnom vyhlásení uviedla: ,,Ustanovili sme tím poradcov, s ktorými budeme diskutovať právny rámec CBDC a ujasníme si, ktoré zákony bude treba revidovať, ktoré nanovo prijať tak, aby bol proces zavádzania digitálnych mien čo najhladší.“ Ide o ďalší krok na ceste, ktorú Bank of Korea začala vlani v decembri. Vtedy deklarovala, že bude zbierať skúsenosti so zavádzaním digitálnych mien v iných krajinách. V apríli sa potom projekt urýchlil a teraz získal jasnejšie kontúry.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno