Spojené štáty zažijú solárny boom, sľubuje Biely dom

Podiel slnečnej energie na produkciu elektriny by sa mohol do roku 2035 zvýšiť skoro dvanásťnásobne. Vyplýva to zo stratégie, ktorú zverejnilo americké ministerstvo energetiky.

solárne panely, zelená energetika, obnoviteľné zdroje

Viac ako dve pätiny elektrickej energie, ktorá sa za 15 rokov vyrobí v Spojených štátoch amerických, by mohlo pochádzať z fotovoltaických elektrární. A to v prípade, ak Kongres schváli všetky nástroje, ktoré mu predložila alebo predloží administratíva prezidenta Joea Bidena. Ide najmä o daňové úľavy na projekty obnoviteľných zdrojov vrátane úľav týkajúcich sa dodávateľov potrebných komponentov.

Súčasný podiel fotovoltaických zdrojov na celkovej produkcii elektriny USA činí len tri percentá. Joe Biden to ale chce zmeniť a do roku 2035 by sa americká výroba elektrickej energie mala úplne odstrihnúť od fosílnych zdrojov.

Do pätnástich rokov má tiež v tejto súvislosti v Spojených štátoch vzniknúť až 1,5 milióna nových pracovných miest. A to nielen priamo vo výstavbe fotovoltických elektrární, ale aj u dodávateľov a subdodávateľov potrebnej technológie. Odborníci ale upozorňujú, že na dosiahnutie vytýčeného cieľa je potrebné, aby solárny sektor rástol trikrát až štyrikrát rýchlejšie, než je tomu teraz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno