Spojené štáty plánujú zaviesť daňové úľavy pre nízkouhlíkové letecké palivo

Americkí zákonodarcovia chcú predložiť normu, na základe ktorej by došlo k zavedeniu daňových úľav na nízkouhlíkové letecké palivo. Sľubujú si od toho zníženie emisií skleníkových plynov, ktoré idú na vrub leteckej dopravy.

usa, americká vlajka

Podľa návrhu, na ktorý odkazuje agentúra Reuters, by sa na každý galón nízkouhlíkového leteckého paliva vzťahovala daňová úľava vo výške dvoch dolárov. Jednalo by sa o palivo, ktoré by sa vyrábalo z bio zložky. Ak by táto daňová úľava prešla, jednalo by sa o jednu z najväčších posíl čistého paliva na svete.

V Spojených štátoch sa každý deň priemerne spotrebuje 45 miliónov galónov leteckého paliva, čo predstavuje asi šesťpercentný podiel na celkovej dennej spotrebe ropy v USA. Zákon chce predložiť skupina demokratických poslancov na čele s Bradom Schneiderom.

Nebolo však jasné, či má táto norma šancu na úspech, nakoľko klimatická legislatíva je dlhodobo odmietaná republikánskymi zákonodarcami. Schneider ale na štvrtkovej tlačovej konferencii uviedol, že demokrati pracujú na tom, aby zákon získal podporu aj u republikánov. Ak by norma prešla, daňová úľava by bola zavedená až na konci roka 2031.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno