Elon Musk vyjadril podporu kryptomenám. Tým to ale nepomohlo a ďalej padajú

Tretí najbohatší človek planéty Elon Musk sa počas uplynulého víkendu nechal vypočuť, že podporuje kryptomeny v ich pomyselnom súboji s peniazmi s núteným obehom (fiat money). Lenže jeho „tweet“ sa na hodnote bitcoinu a ostatných mien pozitívne vôbec neprejavil.

Bitcoin

„V bitke medzi fiat money a kryptomenami podporujem druhú z menovaných,“ napísal Elon Musk cez víkend na Twitter. Odpovedal na otázku jedného z užívateľov, ktorý chcel poznať jeho názor na ľudí, ktorým sa nepáčilo nedávne Muskove oznámenie, že Tesla nebude naďalej prijímať bitcoin ako platobný prostriedok. Dôvodom je energetická náročnosť ťažby bitcoinu a s tým súvisiace využívanie fosílnych zdrojov.

Podpora Elona Muska bitcoinu ale príliš nepomohla. Hodnota najstaršej kryptomeny sa totiž počas víkendu ďalej znižovala. Počas nedele si odpísala viac ako desať percent. Za posledný týždeň následne bitcoin oslabil asi o tretinu a oproti najvyššej tohtoročnej úrovni je asi o polovicu lacnejší. Podobný vývoj postihol aj ostatné kryptomeny, najmä ethereum, ktorý ešte nedávno siahal takmer k 4,5 tisíckam dolárov. V súčasnej dobe (nedeľa večer stredoeurópskeho letného času) sa obchoduje tesne nad hranicou dvoch tisíc dolárov.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno