Španielska banková skupina Santander a dodávateľ dielov americkému Boeingu sa postarali o rally na európskych akciových trhoch. Nervozitu z korona vírusu je ale na burzových parketoch stále cítiť.

Banka Santander stála na čele oživenia európskych akcií, keď počas stredajšieho obchodovania posilnila o bezmála 4,5 percenta. Posilnenie zaznamenali aj akcie švédskej bankovej skupiny SEB, a to o jedno percento. Za rastom stálo zverejnenie finančných výsledkov za štvrtý kvartál minulého roka, ktoré predčili očakávania trhu.

Takmer štyri percentá pridali aj akcie francúzskej spoločnosti Safran, ktorá je jedným z hlavných dodávateľov dielov amerického výrobcu lietadiel Boeing. Posilnenie akcií Safran prišlo napriek tomu, že spoločnosť prekvapivo oznámila stratu za minulý rok. Na vývoj mal zrejme vplyv úspešný test nového modelu lietadla Boeing 777X.

Hlavné európske akciové indexy zaznamenali v polovici týždňa rast nie vyšší ako pol percenta. Najviac pritom posilňoval index STOXX 600. O dve desatiny percenta spevnili nemecké akcie, Londýn hlásil ceny hlavných titulov prakticky bezo zmeny. V najbližších dňoch by sa na európske trhy mohol dostaviť americký optimizmus, pokiaľ nepreváži pretrvávajúce obavy z vývoja epidémie koronavírusu.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno