S blížiacim sa termínom bitcoinového polenia rastie medzi investormi zvedavosť, či sa už o pár mesiacov Bitcoin priblíži k historickým maximám z roku 2017 alebo aj vyššie.

Informácie o Bitcoine sú stále viac vyhľadávané, a to najmä prostredníctvom Googlu, ako uviedla nórska analytická spoločnosť Arcane Research vo svojej správe. Medzi najčastejšie vyhľadávanými termínmi bolo práve „bitcoinové polenie“ (Bitcoin halving). Oproti decembrovým číslam sa jeho početnosť zdvojnásobila, a dokonca je najvyššia od roku 2016, kedy sa konalo zatiaľ posledné polenie populárnej kryptomeny.

Podľa Arcane Research by polenie, ku ktorému by malo dôjsť tento rok v máji, mohlo pritiahnuť pozornosť širšej verejnosti, a tým aj dopyt po investícii do tejto digitálnej meny. Už teraz je vraj jasné, že sa o Bitcoin zaujímajú „noví ľudia“.

Polenie znamená, že sa spomalí rýchlosť ťažby a ponuka Bitcoinu by teda mala rásť polovičným tempom. To by malo samo o sebe spôsobiť rast ceny kryptomeny. Ak však na seba strhne ďalší dopyt, ktorý bude špekulovať na rast ceny, cena môže rásť ešte rýchlejšie ako doteraz. Jeden z analytikov nemeckej banky BayernLB predpovedal, že Bitcoin môže v dohľadnej dobe atakovať hranicu 90-tisíc dolárov. Iné predikcie nie sú také optimistické.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno