Šanghaj a Tokio na začiatku nového týždňa posilnili. Hongkong a Soul zamierili dole

Nový obchodný týždeň začal na ázijských akciových trhoch rozpačito. Zatiaľ čo niektoré trhy sa vydali smelo nahor, iné sa ponorili do záporného teritória. Investori odhadovali, aký výsledok prinesie menovopolitické zasadnutie amerického Fedu.

Tokio, Asie

Z hlavných ázijských akciových trhov najviac posilnil ten tokijský. Index Nikkei počas pondelka spevnil o 0,71 percenta. Nahor ho ťahali predovšetkým technologické tituly, ktoré sa viezli na optimistickej vlne, ktorá do Tokia dorazila z Wall Street. Investori tiež brali do úvahy nadchádzajúce zasadnutie niekoľkých významných svetových centrálnych bánk na čele s americkým Fedom.

Nahor sa vydala aj burza v Šanghaji. Tamojší hlavný index pridal 0,4 percenta, pričom počas dňa posilnil aj o viac ako pol percenta. Ťahúňom šanghajskej burzy boli infraštruktúrne spoločnosti po tom, čo čínski vládni predstavitelia vydali vyhlásenie, podľa ktorého vláda bude preferovať obnovenie ekonomickej stability v budúcom roku. Investori tak dúfajú, že čínska vláda podporí hospodársky rast fiškálnymi stimulmi.

Do červených čísel naopak zamierila burza v Soule a Hongkongu. Soulský index KOSPI stratil 0,28 percenta. Hongkonský Hang Seng oslabil o niečo menej, a to o 0,17 percenta.

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.