Raytheon – bezpečný spôsob investície do leteckého priemyslu

Letectvo

Raytheon (NYSE: RTX)

RTX patrí medzi spoločnosti, ktoré pravidelne navyšujú dividendu, ktorú naďalej vyplácajú napriek korona kríze. Tieto spoločnosti zvyšujú výplatu 26 rokov. Spoločnosť používa 61 % k financovaniu dividendového výnosu vo výške 2,9 %. Rozloženie aktivít spoločnosti ako do civilného, tak armádneho sektoru má za následok menší dopad COVID-19 na RTX než napríklad v spoločnosti Boeing.

Spoločnosť sa zameriava na výrobu a servis vysoko kvalitných motorov prostredníctvom spoločnosti Pratt & Whitney a misijných systémov prostredníctvom Collins Aerospace. Vďaka spravodajskému a kozmickému programu patrí medzi jednu z najvýznamnejších spoločností v tomto odvetví.

RTX v súčasnej dobe láka prevážne investorov, ktorí plánujú vstúpiť do oblasti leteckej dopravy, ale spoločnosti spojené so škandálmi ako je napríklad Boeing pre nich nie sú atraktívne. Raytheon láka investorov hlavne vďaka kvalitnej a dlhoročnej dividende a zameraním ako na civilný, tak armádny sektor.

RTX teda predstavuje bezpečný spôsob investície do obnovy leteckého priemyslu. Spolu s obnovujúcim sa komerčným obchodom sa dá očakávať ďalší rast vďaka značnému obrannému portfóliu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno